יהורם גאון

זכייה בפסטיבל הזמר והפזמון

פסטיבל הזמר 1969
1969

שתף

פסטיבל הזמר והפזמון הייתה תחרות שירים ששודרה בקול ישראל. הפסטיבל הראשון נערך ב-1960 והאחרון ב-1980. את התחרות יזם ישראל דליות שפנה באמצעות יצחק שמעוני להנהלת קול ישראל והם הוזמנו למחלקת הטקסים שהייתה חלק ממשרד ראש הממשלה, בראשו עמד באותם ימים טדי קולק. עם השנים נוצרה מסורת של קיום הפסטיבל במוצאי יום העצמאות, ובפועל הוא נעל את אירועי היום.

פסטיבל הזמר והפזמון 1969 הייתה תחרות שירים ששודרה בקול ישראל ובערוץ הראשון. התחרות התקיימה במוצאי יום העצמאות בבנייני האומה בירושלים בהנחיית יצחק שמעוני. המנצח על התזמורת לסלו רוט והמפיקים הם חנוך חסון וגיל אלדמע. זה היה פסטיבל הזמר והפזמון הראשון ששודר בשידור חי בטלוויזיה בישראל.

בפסטיבל הזמר והפזמון 1969, זכה יהורם גאון בשני המקומות הראשוניים והפך לאמן הראשון שעושה זאת. יהורם גאון, שזכה בשני המקומות הראשונים, אמור היה גם לשיר את השיר "בדרך חזרה", שזכה במקום השלישי, אך ויתר עליו.

השירים איתם זכה יהורם גאון הם:

"בלדה לחובש"
כתב: דן אלמגור
הלחין: אפי נצר

"עץ האלון"
כתב: יורם טהרלב
הלחין: מוני אמריליו

https://www.youtube.com/watch?v=O2aeZjUi4v0&t=32s

כותרים נוספים

משולחנו של גאון

3 15יהורם גאון – Yehoram Gaonפורסם על ידי ‏‎Yehoram Gaon‎‏  · 25 במרץ ב-12:51  · מודה שבתור אחד ,שמעולם לא שמר את דעותיו לעצמו, כולל דעותיו הפוליטיות, אני מתחיל

משולחנו של גאון

 1-חשבון נפש  בשלושה פרקים

בתחילה חשבתי  להביא רק  קטעי ספרות  יפים,  לכבוד  יום  הכיפורים  הקרב ובא, דברים  שעניינם חשבון נפש, היָאִים  לעשרת ימי התשובה בהם אנו שרויים עכשיו,וכששמעתי את 

יהורם גאון

האתר הרשמי

תפריט נגישות