יהורם גאון

יגאל גאון

יגאל גאון
אח 1926-2019

שתף

יגאל גאון נולד בשנת 1926, בירושלים. הוא בנם הראשון של משה דוד ושרה גאון. יגאל אשר נולד לאחר אחותו הבכורה כלילה והיה לבן הראשון במשפחה, היה עטוף מחמאות מאביו אשר לקח אותו תחת חסותו, חינך אותו, עקב במרץ אחר התמדתו בלימודים, לקח אותו איתו לטיולים ומדי שבת השניים היו הולכים יחד להתפלל במניין הספרדי בשכונה בה גרו בירושלים. בילדותו היה יגאל דואג לאחיו בני וליהורם.

יגאל אשר היה שחום יחסית לבני המשפחה. יגאל, התברך מלידה בכריזמה ובקול יפה, טנור ודרמתי של זמר. קולו החם העניק לו את התואר חזן בית הכנסת השכונתי.

במהלך שירותי הצבאי, לחם יגאל במלחמת העצמאות, במהלך אחד הפעולות פלוגתו של יגאל חפרה בבורות ביוב מתחת לשער שכם כדי להעביר חומרי נפץ שיסייעו להוביל בבוא העת לתוך העיר העתיקה. לוחמי הפלוגה, ביניהם יגאל, חלו בזיהום ריאות בעקבות הפעולה הזו, ואושפזו למשך חצי שנה כדי לטפל בתחלואים שהיו תוצר של אותה פעילות הירואית. בסופו של דבר התוכנית המבצעית המקורית נגנזה והכוחות פרצו משער שכם. את חומרי הנפץ שחברי הפלוגה סיכנו את חייהם להעביר תחת אש, מישהו הפעיל בסופו של דבר בטקס וכך היה זה סופו העמום של מבצע גבורה נועז שגבה את חייהם של לא מעט ממבצעיו שמעולם לא זכו לכבוד הראוי להם והוזכרו בספר או חוברת היסטוריה.

יגאל גאון, חי חיים נורמלים ללא כל הפרסום, לעומת חיי אביו ואחיו יהורם ובני, אשר חיו חיים תחת אור הזרקורים.

יגאל גאון הלך לעולמו בשנת 2019, יגאל היה אדם טוב לב וגיבור מלחמה אשר נפטר בגיל 93. במותו יהורם ספד לו, "אחי יגאל היה לוחם בצבא ישראל, גאה יותר מכל בדרגת הרב סרן שלו, ואוהב מולדתו בכל נימי נפשו יהי זכרו ברוך. "

כותרים נוספים

משולחנו של גאון

3 15יהורם גאון – Yehoram Gaonפורסם על ידי ‏‎Yehoram Gaon‎‏  · 25 במרץ ב-12:51  · מודה שבתור אחד ,שמעולם לא שמר את דעותיו לעצמו, כולל דעותיו הפוליטיות, אני מתחיל

משולחנו של גאון

 1-חשבון נפש  בשלושה פרקים

בתחילה חשבתי  להביא רק  קטעי ספרות  יפים,  לכבוד  יום  הכיפורים  הקרב ובא, דברים  שעניינם חשבון נפש, היָאִים  לעשרת ימי התשובה בהם אנו שרויים עכשיו,וכששמעתי את 

יהורם גאון

האתר הרשמי

תפריט נגישות