יהורם גאון

טלוויזיה

טלוויזיה

יהורם גאון בטלוויזיה

הקריירה הטלוויזיונית של יהורם גאון עשירה אף היא, לגאון זכורים תפקידים רבים בהם הטביע את חותמו. הופעת הבכורה שלו בטלוויזיה הישראלית, לקראת סוף שנות ה- 70, בה הנחה את הסדרה "ליד עריסת הקולנוע", סדרה חינוכית אשר עסקה בתולדות הקולנוע האילם.
בין השנים 1983-1986, גילם את תפקיד יורם האב ההיפוכונדר, בסדרה "קרובים קרובים" אשר זכתה להצלחה היסטורית ונחשבת לאחת מהסדרות הקומיות הטובות בטלוויזיה הישראלית. היא נחשבת לקומדיית המצבים הישראלית הראשונה ונחשבה בזמנו לאחת מתוכניות הדגל של הטלוויזיה בישראל. התפקיד אותו שיחק יהורם בסדרה זכור בציבור היטב ונחשב לאחד התפקידים האייקונים שלו.
בשנת 1982 התארח גאון המופתע בתוכנית "חיים שכאלה" שנערכה לכבודו, גאון שהיה בסך הכל בן 42, הינו אחד האנשים הצעירים לו הוקדשה תוכנית כזו.
בשנת 1996, השתתף גאון בסדרת הטלוויזיה "מר מאני" המבוססת על רומן אשר כתב א.ב יהושע. באותה השנה השתתף גאון בתפקיד אורח בסדרה "חצי המנשה".
שנה לאחר מכן השתתף גאון במיני סדרה שכתב הסופר יורם קניוק "בלש בירושלים".

בין השנים 2003-2005 הנחה גאון את הסדרה "שישי בגאון" – תוכנית אירוח אשר שודרה בערב שישי. הסדרה זכתה לרייטינג גבוה מהרגיל וזאת בעיקר בזכות עיקרון הנוסטלגיה שעליו התבססה. ממוצע המידרוג של הסדרה הסתכם במספר דו ספרתי כ-19%. התוכנית הייתה תוכנית המקור היחידה שהצליחה לעבור בדירוג את תוכניות ערוץ 2.
בשנת 2005 שב גאון לתפקידו המיתולוגי, והשתתף בפרק האיחוד של הסדרה "קרובים קרובים", הפרק ששודר 19 שנה לאחר ירידת הסדרה מהאוויר זכה לביקורות טובות.

בין השנים 2005-2006, אירח באופן קבוע בסדרה "ערב טוב ישראל" שזכתה לאחוזי צפייה טובים.

בשנת 2007 שימש גאון שופט בתוכנית הכשרונות "הדבר הגדול הבא", אשר מבוססת על הפורמט האמריקאי America's Got Talent,.
בראשית 2008, שיחק גאון בתוכנית הסאטירה "גם להם מגיע".
בין השנים 2009-2012, הנחה גאון את תוכנית הילדים "גאון של אבא" אשר שודרה בטלוויזיה החינוכית. מדי פרק נפגש יהורם גאון עם שלושה ילדים מחוננים ומשוחח עימם על נושא מסוים מעולמם. בשנת 2010 כיכב בסדרה "נבלות" לצד השחקן יוסי פולק בביומו של דרור סבו, הסדרה זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה ואף נמכרה לרשת HBO האמריקאית.
בשנת 2011 גילם את דמותו של הרב גרנט בסדרה "אורים ותומים".
בין השנים 2011-2015, גאון השתתף כחלק מצוות המנטורים בתוכנית הטלוויזיה "בית ספר למוסיקה" במשך שלוש עונות.
משנת 2011 ועד היום משחק יהורם גאון את תפקידו של סילבן חסון בסדרה "סברי מרנן" אותה יצרו רובי דואניאס, יניב פולישוק. הסדרה השיגה שיא עולמי במספר הפרקים שצולמו (280 נכון ל 30/01/2020).  הסדרה משודרת באופן קבוע בערבי שישי וזוכה לביקורת חיובית מצד הקהל. פורמט הסדרה שנחשבת להצלחה גדולה, נמכרה למספר מדינות. תפקידו של יהורם בסדרה הוא סילבן חסון אבי המשפחה הספרדית. 
בשנת 2015 גילם את תפקידו של סיימון ב"המדרשה", לצד השחקן יהודה הלוי והשחקנית לירון וייסמן עוד באותה שנה שיחק בתפקיד ראשי בסדרה "הצורף" לצד השחקן אדיר מילר.
זה עשרות שנים שגאון הוא חלק מתעשיית הטלוויזיה ונראה כי הוא עוד ימשיך בכך עוד שנים רבות.

יהורם גאון בסדרה "הצורף"
שישי בגאון
"קרובים קרובים" יורם ההיפוכונדר
סילבן חסון ב"סברי מרנן"
גאון ב"בית ספר למוסיקה"

יהורם גאון

האתר הרשמי

תפריט נגישות